Pusat pemeriksaan sempadan
Lo Wu Control Point
羅湖出入境管制站
- Lintasan kereta api
- 06:30–24:00
MTR Lo Wu Station
Sepintas lalu
- Waktu perkhidmatan penumpang
- 06:30–24:00 HKTRekod ImmD dikemas kini
- Sebelah Hong Kong
- MTR East Rail Line
- Sebelah Shenzhen
- Luohu Port · 罗湖口岸 · Luohu District
- Pengembara
- Penduduk Hong Kong 80%Pelawat dari tanah besar China 19%Pelawat lain 0.9%
- Pergerakan penumpang
- 179,420 Lintasan pada
- Alamat rasmi
- MTR Lo Wu Station
Masa menunggu imigresen
Daripada suapan data Immigration Department, dikemas kini kira-kira setiap 15 minit. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, bukan pemeriksaan tanah besar atau barisan kenderaan.
Maksud kategori
| Penduduk Hong Kong | Pelawat | |
|---|---|---|
| Biasa | biasanya kurang daripada 15 min | biasanya kurang daripada 30 min |
| Sibuk | biasanya kurang daripada 30 min | biasanya kurang daripada 45 min |
| Sangat sibuk | biasanya 30 min atau lebih | biasanya 45 min atau lebih |
| Penyelenggaraan sistem | — | |
| Di luar waktu perkhidmatan | — | |
Kategori ialah anggaran umum, bukan minit tepat. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, tanpa pemeriksaan tanah besar, perjalanan dan barisan kenderaan. ImmD · DATA.GOV.HK
Cara ke sana di Hong Kong
Stesen kereta api
Hentian, laluan dan kemudahan stesen: data terbuka Transport Department dan MTR, . Jarak ialah garis lurus antara titik rujukan peta. Semak jadual, tambang dan lencongan dengan pengendali.
Sebelah Shenzhen
- Pos sempadan
- Luohu Port · 罗湖口岸
- Daerah
- Luohu District · 罗湖区
- Metro Shenzhen
- Luohu Station · 罗湖站 Line 1 · dibuka
Nama, daerah dan laluan metro di sebelah Shenzhen: Wikidata (CC0), diambil . Peraturan masuk tanah besar China dan perkhidmatan di Shenzhen ditetapkan oleh pihak berkuasa tanah besar. Wikidata
Trafik penumpang terkini
- Hari terbitan terkini
- 179,420Keluar Hong Kong 90,918Masuk Hong Kong 88,502
- Purata harian, 4 minggu lalu
- 212,601
- Hari paling sibuk
- 266,059
Angka harian
| Tarikh statistik | Keluar Hong Kong | Masuk Hong Kong | Jumlah |
|---|---|---|---|
| 90,918 | 88,502 | 179,420 | |
| 92,048 | 89,597 | 181,645 | |
| 93,732 | 97,385 | 191,117 | |
| 99,725 | 132,056 | 231,781 | |
| 137,814 | 104,400 | 242,214 | |
| 111,095 | 90,724 | 201,819 | |
| 94,897 | 89,876 | 184,773 | |
| 93,705 | 84,039 | 177,744 | |
| 106,635 | 92,997 | 199,632 | |
| 113,257 | 107,080 | 220,337 | |
| 108,189 | 131,454 | 239,643 | |
| 140,705 | 109,431 | 250,136 | |
| 125,238 | 99,311 | 224,549 | |
| 112,865 | 109,847 | 222,712 | |
| 111,596 | 94,477 | 206,073 | |
| 93,990 | 93,413 | 187,403 | |
| 94,692 | 104,829 | 199,521 | |
| 80,540 | 147,109 | 227,649 | |
| 148,849 | 117,210 | 266,059 | |
| 145,212 | 80,734 | 225,946 | |
| 103,896 | 89,881 | 193,777 | |
| 97,701 | 92,250 | 189,951 | |
| 95,648 | 91,812 | 187,460 | |
| 96,866 | 101,548 | 198,414 | |
| 105,087 | 142,432 | 247,519 | |
| 151,088 | 114,385 | 265,473 | |
| 121,128 | 96,103 | 217,231 | |
| 97,798 | 95,039 | 192,837 |
Siapa yang melintas, 4 minggu lalu
- Penduduk Hong Kong80% 4,766,910
- Pelawat dari tanah besar China19% 1,135,289
- Pelawat lain0.9% 50,636
Statistik harian Immigration Department mengira pemeriksaan di pusat ini, bukan bilangan orang yang berbeza. ImmD · DATA.GOV.HK
Akses tanpa anak tangga
Neihou belum mengesahkan akses tanpa anak tangga bagi keseluruhan perjalanan. Ketiadaan maklumat tidak bermakna sesuatu tempat tidak boleh diakses.
Gunakan carian kemudahan stesen MTR dan tanya kakitangan tentang lif serta tanjakan menaiki tren. Sahkan laluan melalui kedua-dua pusat pemeriksaan sempadan dan pengangkutan seterusnya secara berasingan; kemudahan stesen tidak menjamin akses sepanjang perjalanan.
Panduan rasmi · MTR · MTR (PDF)
Sumber disemak:
Octopus merentas sempadan: produk yang mana?
Sebelum bertolak
Syarat masuk bergantung pada dokumen dan keadaan anda. Semak kedua-dua pihak berkuasa sebelum perjalanan; waktu buka tidak menjamin sambungan terakhir.